New products
New products
-
Kocia Szajka i zimowe harce. Książka z...
£7.03 -20% £5.62 -
Dogman. Superkumple. Książka z naklejkami
£9.87 -20% £7.89 -
67% Dominika
£10.99 -20% £8.79 -
Gdy Tesla i Einstein grają w szachy
£12.97 -20% £10.38 -
Sonic the Hedgehog T.2 Punkt zwrotny 2
£13.17 -20% £10.53
List of products by Publisher vis-a-vis Etiuda
-
James Clavell
Noble House TW
£19.77 -20% £15.81James Clavell (1924-94) jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywany Mr. Bestseller, także wzięty scenarzysta filmowy (m.in. Mucha i Wielka ucieczka). Ale także orientalista, zafascynowany kulturą Dalekiego Wschodu.... -
Noam Chomsky
Mit amerykańskiego idealizmu
£14.27 -20% £11.41Noam Chomsky (ur.1928) - amerykański językoznawca, filozof i działacz polityczny, profesor w Massachusetts Institute of Technology (od 1961 roku kieruje tam katedrą języków nowożytnych i językoznawstwa), twórca gramatyki... -
Platon
Eutydem. Dialog o sztuce dyskutowania
£3.85 -20% £3.08Platon (427 p.n.e.-347 p.n.e.) uczeń Sokratesa, którego śmierć uważał za niewyobrażalną zbrodnię ateńskiej republiki, napisał 35 dialogów. I są to dialogi fundamentalne w historii filozofii, można wręcz powiedzieć, że bez nich filozofii by nie... -
Jaroslav Hasek
Szczęśliwe gniazdko i inne humoreski
£8.79 -20% £7.03Jaroslav Hasek (1883-1923) - przeszedł do historii literatury jako autor Przygód dobrego wojaka Szwejka w czasie wojny światowej. Ale był przecież także satyrykiem, występował w kabaretach, współtworzył grupę artystyczną Anarchistyczni... -
Jaroslav Hasek
Zniknięcie posła i inne opowiadania
£9.87 -20% £7.89Jaroslav Haek (1883-1923) - przeszedł do historii literatury jako autor Przygód dobrego wojaka Szwejka w czasie wojny światowej. Ale był przecież także satyrykiem, występował w kabaretach, współtworzył grupę artystyczną Anarchistyczni... -
Jaroslav Hasek
Tasiemiec księżnej Pani
£5.71 -20% £4.57Jaroslav Hasek (1883-1923) - przeszedł do historii literatury jako autor Przygód dobrego wojaka Szwejka w czasie wojny światowej. Ale był przecież także satyrykiem, występował w kabaretach, w czasie I wojny światowej został wcielony do wojska,... -
Bret Easton Ellis
Mniej niż zero
£9.87 -20% £7.89Bret Easton Ellis (ur. 1964) jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, porównywany z Ernestem Hemingwayem, Francisem Scottem Fitzgeraldem czy Nathanaelem Westem. Oprócz swojej najsłynniejszej książki właśnie American Psycho... -
Jaroslav Hasek
W rodzinnym gnieździe i inne historie
£7.03 -20% £5.62Jaroslav Hasek (1883-1923) - przeszedł do historii literatury jako autor Przygód dobrego wojaka Szwejka w czasie wojny światowej. Ale był przecież także satyrykiem, występował w kabaretach, w czasie I wojny światowej został wcielony do wojska,... -
Bret Easton Ellis
American Psycho
£15.17 -20% £12.14Bret Easton Ellis (ur. 1964) jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, porównywany z Ernestem Hemingwayem, Francisem Scottem Fitzgeraldem czy Nathanaelem Westem. Oprócz swojej najsłynniejszej książki - właśnie American... -
Platon
Menon
£3.85 -20% £3.08Platon (427 p.n.e.-347 p.n.e.) uczeń Sokratesa, którego śmierć uważał za niewyobrażalną zbrodnię ateńskiej republiki, napisał 35 dialogów. I są to dialogi fundamentalne w historii filozofii, można wręcz powiedzieć, że bez nich filozofii by nie... -
Clavell James
Król szczurów
£10.99 -20% £8.79W 1941 roku, 17-letni James Clavell, został wysłany na wojnę do Malezji. Przez wiele miesięcy ukrywał się w tropikalnej dżungli, żył w malezyjskiej wiosce. Schwytany jednak przez Japończyków trafił do obozu jenieckiego Changi w pobliżu Singapuru.... -
Richard Steigmann-Gall
Święta Rzesza
£15.37 -20% £12.29Richard Steigmann-Gall jest adiunktem historii na Uniwersytecie Stanowym Kent. Zdobył stypendia i nagrody od instytucji w Niemczech, Izraelu i Kanadzie, a także publikował artykuły w Historii Europy Środkowej, Historii Niemiec, Historii... -
Freud Zygmunt
Totem i tabu
£5.71 -20% £4.57Zygmunt Freud (1856-1939) - austriacki psycholog, psychoteraputa, neurolog, neuropatolog, twórca psychoanalizy i psychologii głębi, chyba jedna z najważniejszych postaci w nauce o człowieku, postać wręcz symboliczna w nauce; jak Einstein w... -
Soren Kierkegaard
Choroba ku śmierci
£7.03 -20% £5.62Soren Kierkegaard (1813-1855) - duński filozof, myśliciel religijny, pisarz, bodaj najważniejszy z prekursorów egzystencjalizmu. Początkowo pozostawał pod wpływem myśli Hegla, ale stał się jego zagorzałym krytykiem. Twierdził, wbrew Heglowi, iż... -
Krzysztof Mroziewicz
Teatr wspaniały
£10.99 -20% £8.79Krzysztof Mroziewicz dziennikarz, komentator Polityki i TVP, znawca problematyki międzynarodowej, doradca w MSZ, korespondent wojenny, wreszcie ambasador Polski w Indiach, którym poświęcił książki Ćakra, czyli kołowa historia Indii, Ucieczka... -
Knut Hamsun
Misteria
£9.85 -20% £7.88Knut Hamsun właść. Knut Pedersen(1859-1952) - norweski pisarz, laureat nagrody Nobla za 1920 rok, łączył neoromantyzm z egzystencjalizmem, ale też elementami realizmu przedstawiciel tzw nurtu subiektywistycznego w literaturze skandynawskiej,...