Nowe produkty
Nowe produkty
-
Zimowe igraszki na fortepian, op. 25
£6.59 -20% £5.27 -
Dyskurs - dialog - rozmowa w postępowaniu logoped.
£7.26 -20% £5.81 -
Danuto, nie chcem ale muszem
£7.47 -20% £5.98 -
Na skrzydłach gwiezdnego blasku
£8.79 -20% £7.03 -
Klucze
£8.79 -20% £7.03
Lista produktów wydawnictwa Polskie Wydawnictwo Muzyczne
-
-
Karol Lipiński
Trzy kaprysy op. 29 na skrzypce
£7.47 -20% £5.98Trzy kaprysy na skrzypce solo Karola Lipińskiego, w opracowaniu Agaty Szymczewskiej, to odświeżona interpretacja jednych z najbardziej rozpoznawalnych dzieł tego wybitnego polskiego wirtuoza. Powstałe w latach 183536, Kaprysy op. 29 wpisują się w... -
Józef Świder
Polonez
£6.59 -20% £5.27Polonez na obój, klarnet i fagot Józefa Świdra to zwarta, jednoczęściowa miniatura, która może stanowić doskonały materiał koncertowy, ale też edukacyjny. Zważywszy na fakt, że wspóczesnych polskich kompozycji przeznaczonych na tria stroikowe... -
Józef Nowakowski
Etude-trille op. 53
£6.59 -20% £5.27Etude-trille, Op. 53 Józefa Nowakowskiego, skomponowana w 1859 roku, to etiuda koncertowa utrzymana w romantycznym stylu. Tytuł wskazuje na główną trudność wykonawczą precyzyjną artykulację tryli, które stanowią centralny element techniczny... -
Henryk Wieniawski
Scherzo-Tarantelle op. 16
£7.47 -20% £5.98"Roziskrzona, błyskotliwa miniatura wirtuozowska powstała w 1855 roku, kiedy rozpoczynał się szczytowy okres sławy i kariery wiolinistycznej Wieniawskiego. Scherzo zadedykowane zostało Lambertowi Massartowi profesorowi Konserwatorium Paryskiego,... -
Ignacy Feliks Dobrzyński
Dwa impromptus na fortepian
£7.47 -20% £5.98Impromptus Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego to dzieła, które doskonale ukazują kompozytorski kunszt i wrażliwość na romantyczne ideały. Inspirowane osiągnięciami Chopina i zakorzenione w stylistyce twórczości salonowej XIX wieku utwory emanują... -
Agata Zubel
Mono-drum na wielki bęben solo
£7.47 -20% £5.98Mono-drum utwór na wielki bęben solo autorstwa Agaty Zubel to dramat muzyczny, w którym główną rolę odgrywa wyjątkowy duet: muzyk i instrument. Utwór ten, choć może wydawać się monodramem, rozwija się jak dialog, w którym wielki bęben nie... -
-
Grażyna Bacewicz
Partita (młodzieńcza)
£7.69 -20% £6.15Partita na skrzypce i fortepian Grażyny Bacewicz to trzyczęściowy utwór powstały na początku lat trzydziestych w czasie studiów kompozytorki w Warszawie i w Paryżu. Choć w literaturze muzycznej dużo większe uznanie zdobyła inna Partita na... -
Marta Ptaszyńska
Red Rays na flet i fortepian
£7.47 -20% £5.98Kompozycja ''Red Rays'' na flet i fortepian, poświęcona pamięci Marii Skłodowskiej-Curie, napisana została dla Agaty Igras-Sawickiej i Marii Gabryś. Jest to utwór wirtuozowski zarówno w partii fletu, jak i fortepianu. Obie partie nieustannie się... -
Józef Świder
Sonata na skrzypce i fortepian
£8.13 -20% £6.50Sonata na skrzypce i fortepian - Józef Świder
-
Henryk Wieniawski
Capriccio - Valse
£8.13 -20% £6.50''Capriccio - Valse'', zaliczamy do gatunku popisowych kompozycji salonowych, należy do młodzieńczych dzieł Wieniawskiego. Taneczny, lekki ton łączy się w nim z błyskotliwą wirtuozerią. W Capricciu środki wirtuozowskie służą przede wszystkim... -
Józef Świder
Andante na obój i fortepian
£8.13 -20% £6.50Andante na obój i fortepian zostało odnalezione dopiero po śmierci kompozytora w 2014 roku. Zgodnie z jego prywatnymi zapiskami, do których dotarła rodzina twórcy, powstało w 1951 roku, jest więc jedną z jego pierwszych kompozycji. Ten... -
Ludomir Różycki
Wybrane utwory z.1
£8.79 -20% £7.03Wybrane utwory cz. 1 Ludomira Różyckiego to starannie opracowany zbiór kompozycji na fortepian, który ukazuje różnorodność stylu i wrażliwości kompozytora. Zawiera Pięć Preludiów op. 2, Dwa Preludia op. 3, Dwa Nokturny op. 3 oraz Cztery... -
Antoni Cofalik
6 etiud-kaprysów
£8.79 -20% £7.03Są materiałem ćwiczeniowym o charakterze idiomatycznym, w którym zastosowano zwroty muzyczne oraz charakterystyczne układy brzmieniowe, z jakimi studiujący spotyka się w utworach typu wirtuozowskiego, a także w całej literaturze skrzypcowej... -
Stanisław Moniuszko
Najpiękniejsze melodie w łatwym układzie... z.2
£8.79 -20% £7.03Najpiękniejsze melodie to wybór najciekawszych i najbardziej znanych utworów, fragmentów z oper lub większych dzieł Moniuszki. Pieśni i arie umieszczono zwykle w całości, a niezbędne skróty w utworach pomyślano tak, by nie zniekształcić...